אודות ראש העין

אודות ראש העין

הסיפור המרתק של ראש העין

ראש העין  בעלת אופי כפרי וסביבה ירוקה, עם נחל – נחל רבה – העובר בלב העיר, יער קק”ל המקיף את העיר מצפון וכביש היקפי/טבעת עם מספר כניסות ויציאות לעיר, העיר נחלקת לשכונות וכל גודלה, בנסיעה של  5 דקות לכל כיוון, יחד עם זאת יש כאן כמעט הכל – העיר שוכנת  ולכן העניקו לה את שמה “ראש המעיינות”.

ראש העין הוכרזה כעיר בשנת   ונכון להיום מונה כ 50,000 תושב! בסביבה הקרובה, אתרים היסטוריים כמגדל צדק ומבצר אנטיפטרוס..

 

לא הרבה יודעים אבל בקצה שכונת גבעת הסלעים התקיים הקרב בין שאול לפלישתים במקום שנקרא “אבן העזר”, ולמעשה העיר הוקמה על חורבות בסיס בריטי שננטש עם עזיבת הבריטים את ארץ ישראל רגע לפני קום המדינה ונמסר כפי שהוא לעולים שהגיעו מתימן, עד היום עומדים מבנים ומגדלים (בשימור) המעידים על העבר של ראש העין!

 

השכונה החדשה ביותר הינה פסגות אפק, ממוקמת במזרח העיר, הבנייה שם החלה לפני כשנתיים, נכון להיום בשלבי בנייה מתקדמים מתחמים A+B,  במתחם B קיימים בתי ספר גני ילדים והולמס פלייס, במתחם A יש מרכז קניות קטן ובית ספר יסודי, מתחם E נמצא בשלבי התחלת בנייה.

 

בהמשך – דרומית מזרחית לעיר – יבנו מתחמי C/D/F תמהיל הדירות 3/4/5/6 חדרים, דירות, מיני פנטהאוז,  פנטהאוזים, דירות גן וצמודי קרקע, דירות 4 חד מומלצות וישביחו עצמן בהמשך!במערב העיר על כביש 6 וכביש 5 מוקם מתחם מגורים חדש שנקרא העיר החדשה/ נצבא סיטי, מתחם מגורים  של 19 בנייני מגורים  בני 15 קומות לפחות ובהמשך יבנה באזור מרכז קניות/קניון.שכונות שהיו בעבר מוגדרות “כחדשות” ובהחלט מבוקשות  – נבנו בראש העין בתחילת שנות התשעים – מצפה אפק, נווה אפק, גבעת דניה, השכונה הצבאית, גבעת טל וגבעת הסלעים עם בנייה מכל הדגמים מדירות בנות 3 חד’ ועד בתים פרטיים על חצי דונם ,העיר “הותיקה” עומדת בפני התחדשות עירונית לרוב על ידי בנים ממשיכים.. מניסיוננו מרבית התושבים מעוניינים ורוצים להקים כאן את ביתם!

Scroll to Top